אין תגובות

שוק הנדל”ן בישראל

שוק הנדל”ן בישראל

כל מי שמעוניין להשקיע בנדל״ן, יודע היטב כי עדיף לו להשקיע לא בארץ, זאת מכיוון שמחירי הדירות יקרים, ורק עולים מיום ליום. לא מעט ישראלים מעדיפים להשקיע במחוזות אשר מעבר לים. לא בכדי נהוג לומר כי בישראל קיימת ״בועת נדל״ן״ שקשה מאוד לנפצה. בארץ, מחירי הדירות רק עולים ונוסקים, זאת למשל בהשוואה למדינות OECD, מחירי הדירות נמצאים בירידה, ובישראל המצב הפוך.

בהחלט ניתן לומר, כי שוק הנדל״ן בארץ הינו בעייתי, וזו בלשון המעטה. בנוסף לכל הנתונים הללו, המדיניות הממשלתית בכל הקשור לשוק הדירות, לא תמיד ברורה וחד משמעית, והעתיד איננו צפוי. הממשלה שואפת לכך שמחירי הדירות ירדו, מה שרק מקשה על המשקיעים, עליהם חלות לא מעט הגבלות המונעות מהם להשקיע בארץ.

לעומת זאת, שוק הנדל״ן בעיר אילת, הינו יוצא דופן. מחירי הדירות הינם נמוכים ביחס למחירים במקומות אחרים בארץ, ניתן לרכוש דירה בזול ולאחר מכן למכור אותה ביוקר, וכך להניב רווחים משמעותיים. כמו כן, רבים משקיעים בנכסים אשר אינם מיועדים למכירה אלא להשכרה, גם כאן מסתבר שהחלטה שכזו הינה נבונה. חברת אנלימיטד נכסים והשקעות, היא אחת מחברות התיווך המובילות והוותיקות בעיר אילת. חברה המעסיקה מתווכים מקצועיים ובעלי ניסיון אשר בקיאים היטב בנושא הנדל״ן בעיר הדרומית, ואשר יודעים להציע ללקוחות נכסים בהם מומלץ להשקיע. מן הסתם, בתור עיר תיירות מובהקת, הסיכוי שמחירי הדירות יעלה, הינו סביר, ועדיין המחירים הם נמוכים, כך שלא חייבים להיות בעלי ממון רב על מנת להשקיע בנדל״ן בעיר.