אין תגובות

עשה ועל תעשה במכירת דירה

עשה ועל תעשה במכירת דירה

אם אתם מעוניינים למכור נכס שחזותו דוחה, או בסביבה לא מטופחת – שווה להשקיע מעט גם ברכוש המשותף. סדרו את חזית הנכס, השער, תיבת הדואר, החליפו את דלת הכניסה לבית / לובי או שפצו אותה אם צריך. סיידו את הקירות החיצוניים, חדר המדרגות ו/או הגדר, תצבעו את ארונות החשמל. אם יש מעלית, דאגו שתיראה חדשה ורעננה. קרוב לוודאי שכל ההשקעה תעלה לכם בין 2000-2500 דולר. תאמינו או לא, אבל זה יוסיף לערך הנכס שלכם הרבה יותר, ואולי יעשה את ההבדל בין ״למכירה״ ל…״נמכר״.

  • הציגו את הנכס בפני ציבור רחב ככל האפשר. המטרה היא לקבל כמה שיותר הצעות בפחות זמן. כך תהיה תחרות על הנכס ותוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר. אם ההצעות מגיעות בטפטופים או לאורך תקופה ארוכה – אווירת התחרות על הנכס מתמוססת.
  • בקשו מחיר נכון. הציבור מודע למחירי הנדל״ן בשוק והוא לא פראייר. אם מוצע מחיר גבוה מדי, והציבור הרי מכיר את רמות המחירים באזור, הנכס מאבד את הרלוונטיות שלו. כך נוצר מצב שהנכס עומד זמן רב למכירה, דבר שפוגע בתדמיתו של נכס הנדל״ן המוצע למכירה. לכן מומלץ ועדיף לבקש מחיר ריאלי ואמיתי.
  • אם אתם נעזרים במתווך (כפי שנהוג בעולם המודרני) בקשו ממנו תוכנית פעולה שיווקית. התוכנית יכולה לכלול שלט על הנכס, גלויות בדיוור ישיר לסביבתכם הקרובה, הקמת אתר אינטרנט לנכס ושיווקו בדיוור ישיר ומפולח בהתאם לאופי הנכס ומחירו המבוקש. הפצה למתווכים אחרים מאזורים שונים כדי שיבררו מול הקונים הפוטנציאליים שבמשרדם. פרסום בעיתון מקומי ו/או ארצי, פרסום בלוחות נדל״ן באינטרנט בארץ וגם בחו״ל (עברית, אנגלית, רוסית וצרפתית) עם תמונות ומאפייני הנכס ועוד..
  • הדברים הראשונים שהקונה הפוטנציאלי רואה הם שקובעים את התרשמותו. ודאו שגם הכניסה, חדר המדרגות והחצר יהיו נקיים וייתנו תחושה של טיפוח. ואם אפשר להכניס עוגה לתנור.. דבר שייתן רושם של חמימות ואוירה טובה – תמיד עדיף!
  • בתוך הנכס הקפידו לשמור במיוחד על ניקיון המטבח, חדרי השירותים והאמבטיה. אלה משפיעים רבות על מכירת הנכס יותר מכל חדר אחר בבית. יש לתקן חלונות שבורים, ברזים דולפים, דלתות חורקות, קירות מתקלפים.. הקפידו להדליק את האורות בחדרים אפלים, לפתוח את התריסים ולחמם או לצנן את הבית בהתאם לעונה. גם קצת סדר וניקיון בחדרים לא יזיק לרושם הראשוני.
  • ספרו למתווך ולקונה את כל האמת על הדירה. תקנו כל פגם אפשרי בבית – תיקוני צבע פשוטים, סדקים בקירות, שיתלו פרחים בכניסה לבית, כסחו את הדשא או תקנו דליפות וכדומה. כל זה יעזור רבות לסגירת העסקה.