אין תגובות

משרד נדל"ן באילת

משרד נדל"ן באילת

יהודי אירופה חוזרים להסתער על הנדל״ן באילת בשל האנטישמיות הגוברת באירופה והקפיצו את המחירים שם בדיוק כפי שעשו במרכז הארץ ובירושלים. התוצאה: תנופת הבנייה גדולה בעיר הקיט הדרומית. בשביל ישראלים ואירופיים רבים העיר אילת היא תחליף לחוץ לארץ: מקום נופש מרוחק יחסית וקסום שיש בו מפגש מהמם של הרי גרניט בגוונים של חום ושל שחור עם ים עמוק וכחול, שמש נצחית, חופים מרהיבים, עולם תת מימי עשיר, מלונות מפנקים, אווירה של חופש אמיתי ולא מעט אטרקציות תיירותיות יחודייות.

מהסיבות האלה אילת היא ללא עוררין עיר הקיט מספר אחת של ישראל. הקסם של אילת מוכר כמובן לא רק לישראלים אלא גם למיליוני התיירים מחו״ל שפקדו אותה מאז קום המדינה. באחרונה גילו אותה גם משקיעי חוץ – בראש ובראשונה יהודי צרפת, אנגליה, רוסיה ואמריקה. אחת משכונות הוילות היפות ביותר באילת – שכונת גנים שבחלקה העליון של העיר אילת, מול נוף עוצר נשימה של המפרץ ושל הרי אדום – שייכת כיום בחלקה הגדול ליהודים אירופיים. האירופיים עשו למחירי הדירות באילת את מה שהם עשו למחירי הדירות בירושלים: הקפיצו אותם מעלה-מעלה. מחירן של וילות רבות בשכונת היוקרה באילת הוא כיום יותר ממיליון דולר.

הרוכשים האירופיים יודעים מה הם רוצים: הדבר החשוב ביותר מבחינתם הוא מיקום בקירבת הים. לכן לפני שהם גילו את אילת הם רכשו דירות רבות ב- נתניה, אשדוד וירושלים. הדבר השני בחשיבותו הוא איכות הדיור: הם אינם מסתפקים בדירות הזולות, אלה רוכשים דירות במחיר ממוצע של 2,500,000₪ קו הגבול בין החלק העליון היוקרתי לחלק התחתון עובר בשכונת ששת הימים. לא צריך להיות מומחה גדול כדי לראות היכן עובר קו השבר הנדל״ני: האזורים הגבוהים הצופים לנוף ים מטופחים ומתוחזקים. דירות רבות במרכז העיר פוצלו לכמה תת יחידות. זה טוב לתשאוה של המשכירים.

מתחילת השנה השקיעו תושבי חוץ יותר מ 700 מיליון דולר בנדל״ן בישראל, וזה נראה ש- 2017 תהיה שנת שיא בתחום הזה. חלק מזרם ההון הגדול הזה פונה גם לאילת ומשפיעה על המחירים שם. דבר המצביע על פערי המחירים ביו השכונות הגבוהות באילת, שנהנות מביקושים של משקיעים בחו״ל, לבין השכונות הישנות שבמרכז העיר. כך, למשל דירות 3 חדרים (100 מ״ר) במרכז העיר (שכונת אילות) עולה בממוצע 750,000₪, וניתן להשיג גם דירות 3 חדרים תמורת 650,000₪. לעומת זאת דירה 3 חדרים בשחמון עולה 950,000₪. מאפיין נוסף: בעוד הפער במחירי הדירות בין הרף הגבוה של העיר לבין החלק הנמוך הוא משמעותי, הפער בדמי השכירות הוא נמוך. כך למשל, דמי השכירות לדירות 3 חדרים בשחמון עומדים על 3500₪ לחודש, ואילו תמורת 3 החדרים במרכז משלמים 2700₪.

הביקושים הגדולים לדירות באילת הביאו לתנופת בנייה בעיר הדרומית, וכיום מצויות שם 1,500 דירות בשלבי בנייה שונים. לכך יש להוסיף מספר רב של מגרשים שאותם הוציא המנהל למכרז לשם בניית וילות. היצע הדירות הלא מכורות באילת הוא קטן – כנראה לא יותר מ- 400 ולכן ההערכות הן שבשנת 2017 יקפצו מחירי הנדל״ן. התייקרות של 20% – 25%.

הזרים אחראים כיום ל- 15% – 25% מרכישת הנדל״ן וכי הם גרמו להסתערות של הקבלנים על המגרשים הפנוים ולעלויות במחיריהם. אולם בכך לא מסתיימת תגובת השרשרת בעקבות הרכישות של תושבי החוץ: המחסור הביא לעליית מחירים גם בשוק הדירות מיד שנייה – אך כאמור רק באיזורים הטובים של העיר. מי שסובלים מכך הם בעיקר האילתים שהם הלקוחות העיקריים של דירות מיד שנייה. הם מעדיפים לרכוש נכס עם כניסה מידית ולא להמתין שנתיים עד שלוש שנים למועד סיום בנייתו של פרויקט חדש.

אחת ההצלחות הנד״לניות הגדולות באילת היא שכונת שחמון בחלקה העליון של העיר. השכונה נבנתה על שטח שקודם לכן שימש מדבר, והיה חשש גדול כי היא תיכשל. אולם המציאות היא שבעשר השנים האחרונות זוכות הדירות בשכונה לביקושים גדולים. על פי התוכניות יתגוררו בה בסופו של דבר – לאחר שתיסתיים בה הבנייה ולאחר שיסתיים איכלוסה כ- 6,000 בתי אב, דהיינו יותר מ- 20 אלף תושבים. כיום מתגוררים שם 10 אלף תושבים. מדובר באוכלוסייה המשתייכת ברובה הגדול למעמד הבינוני.

אילת הפכה בעקבות הפלישה הצרפתית לעיר האפשרויות בתחום הנדל״ן. האירופיים הכניסו זריקת מרץ אדירה לעיר: תנופת בנייה גדולה, הזדמנויות עסקיות רבות ותשואות גבוהות. עוד לפני שהתחלנו לבנות בשחמון, שנחשבת למוצלחת ופופולרית ביותר בין תושבי אילת.

העובדה שבחגיגת הנדל״ן משתתפים לא רק תושבי חוץ, אלה גם אילתים היא חשובה ביותר: כאשר בתים של רובע מסיום נרכשים רק ע״י תושבי חוץ, הוא הופך לרובע רפאים: הוא נטוש רוב ימות השנה ומתעורר לחיים רק בתקופת החגים והחופשות. שכונות רפאים כאלה יש בעיר ירושלים. באילת זה לא יכול לקרות משום שאין שום שכונה בעיר ששייכת אך ורק לתושבי חוץ.

לסיום לאילת תוכניות עתידיות מפותחות ובנוסף התחלות בנייה והפשרת קרקעות לבני ביתך פרויקטים איכותיים ומחירים שהעיר לא ידעה מעולם כמו כן התוכניות על קזינו, רכבת, שדה תעופה גדול ישנה שוב את מפת הנדלן באילת, אז אם התלבטתם לגבי רכישת נדלן בעיר הדרומית היום זה הזמן המתאים לכך. קיבלתם החלטה מעוניינים לרכוש או לשכור נכס באילת הגעתם לכתובת הנכונה: אנלימיטד נכסים והשקעות, תסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביתר קלות במקצועיות ואמינות ללא פשרות ונשמח לעמוד לרשותכם.